Senior B2B manažer sociálních médií (placené a organické)

webová stránka NextBestAction.ai

Hledáme dynamického Senior B2B Social Media Managera, který se bude starat o naši přítomnost na sociálních sítích, s velkým zaměřením na placené i organické strategie. Tato role je ideální pro začínajícího podnikatele, který je nejen strategický při plánování, ale také praktický při provádění kampaní. Budete klíčoví při posilování viditelnosti naší značky, zapojení a generování potenciálních zákazníků na všech relevantních platformách sociálních médií pro B2B publikum. Kreativita, strategický vhled a talent pro analytiku budou vašimi nástroji pro efektivní navigaci v prostředí sociálních médií, často ve spolupráci s externími nezávislými pracovníky, kteří doplní vaše úsilí.

Náplň práce:

  • Vytvořte a implementujte podrobnou B2B strategii sociálních médií, která podporuje cíle společnosti, vyvažuje organický dosah a placenou reklamu s cílem maximalizovat zapojení a generování potenciálních zákazníků.
  • Přímo vytvářejte, spravujte a spravujte veškerý publikovaný obsah (obrázky, video, psaný) napříč sociálními platformami a zajistěte, aby byl v souladu s hlasovými a obchodními cíli naší značky.
  • Spravujte komplexní kampaně na sociálních sítích, od konceptualizace po analýzu, optimalizaci výkonu a přizpůsobení se rozpočtovým omezením.
  • Analyzujte výsledky kampaní a metriky výkonu na sociálních sítích, abyste mohli řídit budoucí strategie a činit rozhodnutí na základě dat s cílem zvýšit zapojení a návratnost investic.
  • Držte krok s trendy sociálních médií, aktualizacemi platforem a osvědčenými marketingovými postupy B2B, abyste tomu přizpůsobili strategie a taktiky.
  • Efektivně spravujte rozpočet sociálních médií a zajistěte, aby byly zdroje optimálně alokovány mezi placené kampaně a úsilí o organický růst.
  • Spolupracujte s externími nezávislými pracovníky a tvůrci obsahu, abyste zajistili konzistentní a vysoce kvalitní stream obsahu v souladu s cíli kampaně.
  • Nezávisle propagujte firemní akce, webináře a další iniciativy na sociálních platformách, zvyšte povědomí a účast.
  • Zapojte své následovníky, odpovídejte na dotazy včas a sledujte recenze zákazníků, abyste podpořili pozitivní komunitu a podpořili iniciativy zákaznických služeb.

požadavky:

  • Bakalářský titul v oboru marketing, komunikace, obchodní administrativa nebo související obor se silnou preferencí pro kandidáty s dalšími certifikacemi v oblasti digitálního marketingu nebo správy sociálních médií.
  • Alespoň 5 let praktických zkušeností se správou sociálních médií, konkrétně v kontextu B2B, prokazující úspěšnou historii v provozování organických i placených kampaní na sociálních sítích.
  • Znalosti v používání platforem sociálních médií (zejména LinkedIn, Twitter a Facebook) šitých na míru B2B publiku se solidním porozuměním osvědčeným postupům každé platformy.
  • Silné dovednosti při vytváření obsahu se schopností vytvářet poutavý a vizuálně přitažlivý obsah relevantní pro profesionální publikum.
  • Výjimečné analytické schopnosti interpretovat metriky sociálních médií, Google Analytics a údaje o výkonu kampaní, které slouží k úpravám strategie.
  • Vynikající organizační schopnosti se schopností řídit více projektů současně, dodržovat termíny a pracovat samostatně.
  • Znalost sociálních médií a nástrojů pro grafický design (např. Canva, Adobe Creative Suite) pro vytváření působivých marketingových materiálů.
  • Efektivní komunikační dovednosti, jak pro interní koordinaci, tak pro zapojení do online komunity a externích partnerů.

Ucházet se o tuto práci pošlete e-mail na vaše údaje joost@nextbestaction.ai